Pages

Categories

Ara

Sen Annemsin!

Sen Annemsin!

13 Mayıs 2016
Öğrenci Yazıları
Henüz yorum yapılmamış

Sen Annemsin!

Beni sevinçlerin en büyüğüyle kucağına alan, bebekken ağlamalarıma, çocukken huzursuzluklarıma ve şimdi gençken de dertlerime katlanan yegânemsin. Hastalanınca geceler boyu başucumda bekleyen, şefkatli kollarında huzuru bulduran tatlı seslimsin. İlk bakışıma ilk gülüşüme ilk heceme tanık olanımsın.

Beni karşılıksız çıkarsız tertemiz seven taçsız sultanım; yürüttün, büyüttün, usanmadın, sevdin, incinmedin, yorulmadın, öptün, dua ettin, kucakladın. İlk kucağım, ilk oyuncağım, ilk sığınağım oldun. İlk dertli dertli ağlayışlarımı göğsünde dindirip ilk endişelerimi sana söylediğimde anlamıştım artık ‘’anne’’ ne demek, ‘’dost’’ ne demek, ‘’sırdaş’’ ne demek, ‘’sevgi’’ ne demek.

Bizim bir bakışımızda bir şeylerim ters gittiğini anlayabilen, en ufak bir sıkıntıyı tek kelimeye ihtiyaç duymadan hisseden, bizi dünyada karşılıksız ve en büyük sevgiyle seven tek kişi, bizi bizden çok düşünen, henüz kelimelerin o büyülü dünyasını bilmeyen bebeğiyle sadece agucuklarıyla iletişim kurabilen kocaman kalpli bir melek, ‘’anne’’ demekmiş seninle oldukça anladım.

Sen annemsin!

Can özüm, biriciğimsin. Nerde zorda kalsam bir çıkar yol bulanım, karanlıkta kaldığımda ay gibi parlayıp ışığım olan, soğukta üşüdüğümde içimi sıcacık sevgisiyle ısıtan sonsuz iyilik güneşimsin. Bir günümde değil her günümdesin. Her gün her saniye benimlesin. Hep bana destek oldun. Sen benim sahip olduğum en özel varlığımsın. En güzel anılarımda, heves dolu hayallerimde hep sen varsın. Varlığınla dünyam çiçekler açtı. Onlar hiç solmasın canım annem. Hiç bırakma ki beni onlar hep canlı kalsın nur yüzlüm.

Sen annemsin!

Çok özlediğim, yokluğunu en derinde hissettiğim, ne kadar da üzsem on dakika sonra affetmiyor musun o an sana olan hayretim kat be kat artıyor. Sensiz ben bir hiç, sensiz ben kimsesiz, sensiz ben his yoksunuyum güzeller güzelim. Arapça ‘’ümm’’ Farsça ‘’mader’’ Sümerce ‘’ama’’ Türkçe ‘’anne’’ ama hepsinin yüklendiği anlam aynı. Hepsi sımsıcacık bir sevgi yumağını, fedakârlık ve merhamet kraliçesini ifade eder.

Sen annemsin!

Ne yaparsam yapayım bana olan kocaman sevgisi hiç eksilmeyenim, zor durumda olduğumda koştuğum mabedimsin. Üzen, isyan eden, yoran ben. Söz dinlemeyen, anlamayan, kızan ben. Ama her şeye karşı beni bırakmayan, üzülen sen. Her şeyime göğüs geren, beni yalnız bırakmayan yine sen.

Nasıl ödenir senin hakkın? Annem, huzurum, canım cennette olduğuna inandığım tek tanışımsın. Kimi zaman düşünüyorum annem. Acaba cennette hep anlatılan o huzur diyarında, mutluluk bahçelerinde durmuş, bir zamanlar annem olduğunu hatırlıyor olur musun, beni yine sarıp sarmalar mısın?

BEYZA BUZUL
Çınar Koleji Çekmeköy KampüsüBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>