Pages

Categories

Ara

O Bir Ermeni idi

O Bir Ermeni idi

12 Mayıs 2015
Öğretmen Yazıları
Henüz yorum yapılmamış

O bir Ermeni idi,

Irkı, dili ve inancı farklı ama bu ülkeye, kardeşliğe gönül vermişti. Günümüzde O’nu hatırlayan hemen hemen kalmadı. Kimden mi söz ediyoruz?

Artin Penik’ten tabii… Kimdir bu Artin Penik?

Ermeni Terör örgütü Asala’nın Esenboğa Havaalanı katliamını protesto etmek için kendini 11 Ağustos 1982 tarihinde Taksim Meydanında üzerine benzin dökerek yakan Ermeni yurttaşımız.

Hastaneye kaldırılan ve güçlükle yaşama döndürülen bu insan, 15 Ağustos 1982 tarihinde son nefesini verecektir. Bıraktığı mektupta terör örgütüne şunları haykırır;

“İşte, burada Patrik ve tüm Türk Ermenileri adına sizleri protesto ediyor ve kendimi yakıyorum.

Siz Asala katilleri! Suçsuz insanları öldürerek hiç bir şey elde edemezsiniz. Siz emperyalistler tarafından kandırılmışsınız. Tarih size çok yanlış anlatılmış. Yüz binlerce insan emperyalistlerin sonucu kayboldu. Bunu aklınıza yazın! Sizi yanlış yönlendiriyorlar. Şimdi orada, burada binlerle Ermeni dağınık olarak yaşıyor. Onları da mı cezalandırmak istiyorsunuz? Ama asla bunu yapamayacaksınız.

Biz Türklerle kardeşçe sürdürdüğümüz yaşamımıza devam etmek istiyoruz. Ama siz merhametsiz bir şekilde suçsuz insanları öldürmeye devam edersiniz. Tanrı adına yemin ederim ki, yok edileceksiniz!

Benim bildiğim kadar Ermeniler cesur insanlardır ve asla suçsuz insanları arkadan vurmazlar. Sizi asla Ermeni olarak görmüyoruz. Sizi lanetliyoruz. Sen, eski Fransa cumhurbaşkanı Giscard d’Estaing, biz Ermeniler seni de lanetliyoruz. Eğer onların reylerini alabilmek için yaptıklarına göz yummasa idin, o kadar saldırgan olamazlardı.

Daha yazacak çok şeyim var ama yazma nedenim yok. Gerektiğinde Türk milleti sizi cezalandıracaktır.

Son nefesinde dikkatleri Asala terör örgütüne çekmek isteyen Penik, bu güzel ülkede farklı milletlerden olmanın bir kavga meselesi değil renklilik olduğunu, milletlerin bir arada kardeşçe yaşaması gerektiğini canıyla ispat etmeye çalıştı.



Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>