Pages

Categories

AraMutfak Sanatları Merkezi Nedir?

Mutfak Sanatları Merkezi Nedir?

22 Aralık 2017
Genel
Henüz yorum yapılmamış

ANA SINIFI VE İLKOKULDA MUTFAK SANATLARI ATÖLYESİ

Mutfak Sanatları atölyemizde öğrenciler çeşitli besinleri deneyerek tanırlar, sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanırlar aynı zamanda sosyalleşirler. Öğrencilerimiz gıda güvenliği ve hijyen kurallarına dikkat ederek mutfak becerileri geliştirmenin yanı sıra sofra adabı, israf, kanaatkar olmak… vb. konularında eğitim alırlar. Böylece atölyemizde öğrencilerimiz eğlenerek yemek hazırlamanın, pişirmenin keyfini yaşarlar aynı zamanda öğrenirler.

 IMG_4276

ORTAOKULDA MUTFAK SANATLARI ATÖLYESİ

Mutfak Sanatları atölyemizde öğrenciler çeşitli besinleri deneyerek tanırlar, sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanırlar aynı zamanda sosyalleşirler. Bu nedenle öğrencilerin gıda güvenliği ve hijyen kurallarına dikkat ederek mutfak becerileri veyemek kültürü konularında eğitim almalarının yanı sıra gıdaların kimyasal yapılarını da öğrenmeleri amaçlanır. Ayrıca öğrencilerin branş derslerinin uygulamalı bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan Mutfak Sanatları atölyesi, bazen Matematik, Fen Bilimleri, bazen de Sosyal Bilgiler ve Türkçe derslerine kapılarını açmaktadır.

 

IMG_6489

 

LİSEDE MUTFAK SANATLARI ATÖLYESİ

Mutfak Sanatları atölyemizde öğrencilerin gıda güvenliği ve hijyen kurallarına dikkat ederek mutfak becerileri ve yemek kültürü konularında eğitim almalarının yanı sıra gıdaların kimyasal yapılarını da öğrenmeleri amaçlanır. Ayrıca öğrencilerin sofra düzeni, sofra adabı vb. konuları uygulamalı olarak öğrenmeleri sağlanır. Birbirinden lezzetli yemek yapmanın püf noktalarını da öğrenen öğrencilerimiz; öğrendikleri tarifleri evde ailelerine yapmayı ihmal etmezler.

IMG_5805Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>