Pages

Categories

AraGEMS Nedir?

GEMS Nedir?

17 Ocak 2018
Genel
Henüz yorum yapılmamış

Great Explorations in Math and Science (Fende ve Matematikte Büyük Araştırmalar)

 

GEMS Nedir?

Heyecan verici etkili fen ve matematik etkinliklerini sınıflara taşıyan kaliteli ve esnek bir ders programıdır. GEMS etkinliklerinin amacı, temel bilimsel kavram ve yöntemleri açıklarken hayal gücünü etkilemektir. Gözetimli keşif yöntemi bireyin öğrenime doğrudan katılımını vurgular. Bu tür etkinlikler, sadece ders kitaplarının kullanıldığı yönteme oranla daha fazla güdülenme yaratır ve bilim adamlarının gerçekte ne yaptığının daha gerçekçi bir şekilde anlaşılmasına katkıda bulunur.Daha da önemlisi, GEMS etkinlikleri öğrencilerin temel fen ve matematik kavramlarını anlamalarını ve günlük yaşamlarında gerek duydukları sorgulama alışkanlığını edinmelerini sağlar.

 

 

IMG_4449

Çınar’da GEMS’li Günler

 Okul öncesi eğitim bölümümüz; eğitimin temellerinin küçük yaşta atıldığına dikkat çekerek,okul öncesi eğitim birimini güçlendirdi. Uzman eğitmenler eşliğinde hazır olan kaynakların kurumumuza uyarlanmasının yerine; kurumumuzun “kültür ve değer” yargılarına uygun bir programın yeni baştan inşa edilmesi ilkesi benimsendi. Her yaş grubu öğrencilerimiz için özel olarak hazırlanmış içeriği ile ilköğretim sürecinin zorluklarının okul öncesi dönemde keyifli hale getirilmesi hedeflendi. Okul öncesi eğitim döneminde kağıda, kaleme, hazır olan eğitim setlerine boğulan 0-6 yaş öğrencilerimiz standart sınıflardan çıkartılıp her materyalinin eğlendirici, eğitici ve öğreticiişlevi bulunan “Gems Atölyemizde” ağırlanır.

 

IMG_2968Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>