Pages

Categories

AraDüşünme Becerileri Atölyesi Nedir?

Düşünme Becerileri Atölyesi Nedir?

3 Şubat 2018
Genel
Henüz yorum yapılmamış

DÜŞÜNME BECERİLERİ ATÖLYESİ
Düşünme Becerileri atölyemizde eşleştirmelerden gizli resim etkinliklerine kadar farklı düşünme becerileri, dikkat etkinlikleri çalışmaları yapılır. Ayrıca akıl oyunları ile öğrencilerin strateji ve akıl yürütme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Böylece tahmin etme, karşılaştığı problemlerde farklı düşünme stratejilerini işe koşan, görsel algısı uzamsal yeteneği gelişmiş, betimleme, analiz etme, serileme, sınıflama gibi düşünme yöntemlerini kullanarak eleştirel düşünme becerilerini kullanan öğrenciler yetiştirilir.

 

Hem oynamak hem zekâyı geliştirmek bu çocuk oyuncağı olsa gerek. Çocukların oynarken aslında evreni keşfe çıktığını unutmamalıyız. Her çocuk özeldir ve her çocuk keşfedilmeyi bekleyen bir dünyadır. Öğrenme bir düşünme becerisidir. Düşünmenin olduğu yerde öğrenme vardır Bu atölyede öğrencilerimizin standart eğitim müfredatıyla edinemedikleri zekâ ve yetenek alanlarını, problem çözme becerilerini geliştiren çalışmalar hedeflenmektedir. Bu hedeflere ulaşmak için “Akıl Oyunları, Düşünce Becerileri, Sıra Dışı Düşünme” dersleri öğrencilerimizin yaş grubuna göre verilmektedir. İçinizdeki dâhiyi uyandırın.

 

IMG_5708Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>