Pages

Categories

Ara

Çınarlı Olmak

Çınarlı Olmak

24 Kasım 2014
Öğrenci Yazıları
Henüz yorum yapılmamış

 

Her sabah tatlı bir telaşla başlar serüvenimiz. Az gideriz, uz gideriz, dere tepe düz gideriz, sonunda ulaşırız sevgi dolu okulumuza.

Bıkmadan, usanmadan daha girişte her gün aynı içtenlikle tebessüm eder yüzler. Sımsıcak “Merhaba” larla başlar sohbetler. Koca Çınar açar kollarını, şefkatle bağrına basar çocuklarını.

Ağaç yaprağıyla gürleşirmiş; biz de bir oluruz, ta göklere uzanırız. Hep ışığa, iyiye, güzele doğru boy atarız. Elimizden tutar öğretmenlerimiz, destek olurlar bizlere. Ne kadar sevgi varsa paylaşırlar cömertçe. Eee, ne de olsa “Eğitim sevgiyle başlar !” bir yerde.

Her mevsim ayrı bir şenliktir bu bahçede. Kardan adamlar yapar, yağmurda koşarız el ele. Baharda çiçeklerle arkadaş olur, yenilenişin tadını çıkarırız gönlümüzce. “Yaparak, yaşayarak öğreniyoruz.” nihayetinde.

Takvim yaprakları bir bir düşer, yelkovan akrebi kovalar, gündüz geceyi. Belli bir yaşa erişince, hayaller dönüşür gerçeğe. “ Başarmak, mutlu olmaktır” neticede.

Çok teşekkür ederiz, başta öğretmenlerimize, sonra bizlere destek olan herkese.

Unutmayın, herkese yer var bu “Çınar”ın gölgesinde!

Elif Nur ÖZTEKİNBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>