Pages

Categories

Ara

Biz

Biz

21 Mart 2015
Öğretmen Yazıları
1 yorum

BİZ

“Biz;
İç dünyayı değil ama dış uzayı fethettik, biz çok şey yaptık fakat daha iyi değil…havayı temizledik ama ruhlarımızı kirlettik… atomu parçaladık fakat ön yargılarımızı yok edemedik, biz daha çok yazıp daha az öğrendik… daha çok planlayıp daha az başarıya ulaştık.

Biz;
daha büyük evlere fakat daha küçük ailelere, daha çok fırsata fakat daha az zamana, daha çok dereceye fakat daha az sağduyuya, daha çok ilgiye fakat daha az görüşe, daha çok deneyime fakat daha çok probleme,daha çok ilaca fakat daha kötü sağlığa sahibiz.

Biz;
hayatı değil, nasıl yaşanacağını öğrendik, Bizler yaşama yıllar ekledik fakat yıllara hayat veremedik.

Biz;
çok kayıtsız harcıyor, çok az gülüyor, çok hızlı araba kullanıyor, çok kısa sürede çok sinirleniyor, çok geçe kadar kalıp çok yorgun kalkıyor, nadiren okuyup çok televizyon seyrediyor ve pek seyrek dua ediyoruz.

Biz;
Beklemeyi değil ama acele etmeyi öğrendik, biz daha çok gelire fakat daha düşük ahlaka, daha çok yiyeceğe fakat daha az doyuma, daha çok tanıdığa ama daha az dosta sahibiz, daha çok eforla daha az başarımız var.

Biz;
aya kadar gittik, geldik fakat yeni komşuyla tanışmak için caddeyi, koridoru geçmekte güçlük çektik.”

Abdullah AKSU


1 Yorum

  1. Abdullah aksu

    21 Mart 2015, 12:42:33

    ” Gökhan Özcan ” derlemesidir. Kendisine muhabbetketimi sunutorumBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>